Szpital Specjalistyczny w Zabrzu Sp. z o.o.

Logo szpitala

Szpital Specjalistyczny
w Zabrzu Sp. z o.o.

"LECZENIE - JAKOŚĆ - TRADYCJA"

Strona Główna > Aktualności

Staż za oceanem

Staż lekarza to kluczowy etap w procesie zdobywania doświadczenia klinicznego. Podczas stażu lekarze pracują pod nadzorem doświadczonych specjalistów, zdobywając wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego wykonywania zawodu. To wymagające wyzwanie, ale również niezwykle satysfakcjonujący krok na drodze do zostania kompetentnym lekarzem. 

dr n. med. Maciej Zieliński z Klinicznego Oddziału Otorynolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej naszego szpitala przebywał na kilku tygodniowym stażu w Portland, w stanie Oregon w USA doskonaląc umiejętności pod okiem dr. Jamka P. Tomasa. 

Doktor James P. Thomas zajmuje się od ponad 25 lat problematyką zaburzeń głosu i ich leczeniem. Jest specjalistą laryngologii, twórcą wielu artykułów naukowych i rozdziałów w podręcznikach oraz wykładowcą zapraszanym na konferencje foniatryczne na całym świecie. Jego szczególnym obszarem zainteresowań są: neurolaryngologia, fonochirurgia (rozwinął m.in. nową metodę operacji- laryngoplastykę feminizacyjną), leczenie dysfoni spastycznych za pomocą toksyny botulinowej, reinerwacje krtani, tyreoplastyki i nieorganiczne zaburzenia głosu. Życzmy Panu Doktorowi by nabyte umiejętności  i doświadczenie w  pełni wykorzystywał w leczeniu naszych Pacjentów 👍👍

Staż za oceanem
Facebook
Skip to content