Facebook
Szpital Specjalistyczny w Zabrzu Sp. z o.o.
Strona Główna > Strefa Pacjenta > Poradnie > Psycholog Szpitalny
Tel. 32 373 23 01
Szpital Specjalistyczny w Zabrzu,
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10,
41-800 Zabrze
Budynek A
Gabinet: 12C
Zmiany godzin przyjęć mają charakter ruchomy i są zależne od potrzeb szpitalnych oraz dni urlopowych.
Podstawowym celem działań podmiotów leczniczych jest zdrowie pacjentów. W ramach troski o dobrostan psychiczny oraz w odpowiedzi na potrzeby diagnostyczne pacjentów w naszej placówce zatrudniony jest psycholog w wymiarze ½ etatu, a jego usługi są refundowane przez NFZ.
Celem konsultacji psychologicznej jest diagnostyka, psychoedukacja, ale i wsparcie pacjenta w sytuacji choroby własnej lub osób bliskich. Elementem kluczowym dla przeprowadzenia badania jest nastawienie pacjenta, chęć współpracy i szczerość.
Udzielane świadczenia
Warunkiem skorzystania z pomocy psychologicznej przez pacjenta jest uzyskanie skierowania od lekarza prowadzącego w trakcie odbywanej hospitalizacji lub w ramach leczenia ambulatoryjnego w Poradniach Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.
Pacjenci kierowani na konsultację w ramach Poradni Specjalistycznych (w szczególności Gabinetu Chirurgicznego Leczenia Otyłości) są przyjmowani na umówioną godzinę po wcześniejszej rejestracji telefonicznej po uzyskaniu zlecenia elektronicznego od lekarza prowadzącego niniejszej placówki. W przypadku utrudnień z uzyskaniem informacji telefonicznej prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem psycholog@klinika-zabrze.med.pl Skontaktujemy się z Państwem w najszybszym możliwym momencie.
INFORMACJE DLA PACJENTA:
Uprzejmie prosi się o punktualność i przyniesie na konsultację aktualnych badań (w szczególności psychiatrycznych, neurologicznych i hormonalnych).
Jednorazowa konsultacja w zależności od potrzeb trwa pomiędzy 30-50 minut.
Na mocy współpracy Szpitala ze Stowarzyszeniem Chirurgicznego Leczenia Otyłości istnieje możliwość skorzystania z darmowych warsztatów psychologicznych i poradnictwa. Z powodu pandemii od lutego 2020 organizowane są one w formie zdalnej do odwołania. Więcej informacji uzyskać można na facebooku’u stowarzyszenia.
Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu psychoonkologii na Akademii Ignatianum w Krakowie. Obecnie pracuje jako konsultant w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu, zajmując się przede wszystkim diagnostyką i wsparciem pacjentów bariatrycznych w trakcie procesu kwalifikującego ich do chirurgicznego leczenia otyłości. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego a także aktywna prelegentka specjalistycznego zespołu udzielającego wsparcia w ramach Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu, Ośrodku Rehabilitacyjnym dla pacjentów onkologicznych w Żernicy oraz realizując różnego rodzaju staże m.in. w SP ZOZ Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku, Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Zabrzu czy Poradni Psychologicznej PARTNER. W ramach ustawicznego szkolenia ukończyła liczne kursy specjalistyczne i warsztaty, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji.