Szpital Specjalistyczny w Zabrzu Sp. z o.o.

Logo szpitala

Szpital Specjalistyczny
w Zabrzu Sp. z o.o.

"LECZENIE - JAKOŚĆ - TRADYCJA"

Strona Główna > Strefa Pacjenta > Poradnie > Psycholog Szpitalny

Psycholog Szpitalny

Poradnia lekarz

Psycholog

mgr Alicja Sulima

Dane Kontaktowe

Adres

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu,
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10,
41-800 Zabrze

Budynek A
Gabinet: 12C

Plan Sytuacyjny

Godziny przyjmowania:

  • poniedziałek: nieczynne
  • wtorek: 8:00 – 14:00
  • środa: 8:00 – 12:00
  • czwartek: 8:00 – 14:00
  • piątek: nieczynne

Zmiany godzin przyjęć mają charakter ruchomy i są zależne od potrzeb szpitalnych oraz dni urlopowych.

Psycholog Szpitalny

Podstawowym celem działań podmiotów leczniczych  jest zdrowie pacjentów. W ramach troski o dobrostan psychiczny oraz w odpowiedzi na potrzeby diagnostyczne pacjentów w naszej placówce zatrudniony jest psycholog w wymiarze ½ etatu, a jego usługi są refundowane przez NFZ.

Celem konsultacji psychologicznej jest diagnostyka, psychoedukacja, ale i wsparcie pacjenta w sytuacji choroby własnej lub osób bliskich. Elementem kluczowym dla przeprowadzenia badania jest nastawienie pacjenta, chęć współpracy i szczerość.

Udzielane świadczenia

Warunkiem skorzystania z pomocy psychologicznej przez pacjenta jest uzyskanie skierowania od lekarza prowadzącego w trakcie odbywanej hospitalizacji lub w ramach leczenia ambulatoryjnego w Poradniach Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

Pacjenci kierowani na konsultację w ramach Poradni Specjalistycznych (w szczególności Gabinetu Chirurgicznego Leczenia Otyłości) są przyjmowani na umówioną godzinę po wcześniejszej rejestracji telefonicznej po uzyskaniu zlecenia elektronicznego od lekarza prowadzącego niniejszej placówki. W przypadku utrudnień z uzyskaniem informacji telefonicznej prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem psycholog@klinika-zabrze.med.pl Skontaktujemy się z Państwem w najszybszym możliwym momencie.

 

INFORMACJE DLA PACJENTA:

Uprzejmie prosi się o punktualność i przyniesie na konsultację aktualnych badań (w szczególności psychiatrycznych, neurologicznych i hormonalnych).

Jednorazowa konsultacja w zależności od potrzeb trwa pomiędzy 30-50 minut.

Na mocy współpracy Szpitala ze Stowarzyszeniem Chirurgicznego Leczenia Otyłości istnieje możliwość skorzystania z darmowych warsztatów psychologicznych i poradnictwa. Z powodu pandemii od lutego 2020 organizowane są one w formie zdalnej do odwołania. Więcej informacji uzyskać można na facebooku’u stowarzyszenia.

mgr Alicja SULIMA - psycholog, psychoonkolog, certyfikowana psychoterapeutka (certyfikat PTTPB nr 1052)

Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu psychoonkologii na Akademii Ignatianum w Krakowie. Obecnie pracuje jako konsultant w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu, zajmując się przede wszystkim diagnostyką i wsparciem pacjentów bariatrycznych w trakcie procesu kwalifikującego ich do chirurgicznego leczenia otyłości. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego a także aktywna prelegentka specjalistycznego zespołu udzielającego wsparcia w ramach Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu, Ośrodku Rehabilitacyjnym dla pacjentów onkologicznych w Żernicy oraz realizując różnego rodzaju staże m.in. w SP ZOZ Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku, Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Zabrzu czy Poradni Psychologicznej PARTNER. W ramach ustawicznego szkolenia ukończyła liczne kursy specjalistyczne i warsztaty, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Facebook
Skip to content